Haber

AK Partili Şamil Tayyar’dan MHP Milletvekili’ne: ‘Uyuşturucu Kaçakçılığından Fuhuşa, Kirli İlişkilerdeki Adı’

AK Parti üyesi Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay hakkında iddialarda bulundu. Atay hakkında ‘uyuşturucu’ ve ‘fuhuş’ iddiasında bulunan Tayyar, bir diğer milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan’ın da yurt dışına kaçarken yakalanan müteahhit Yunus Kaya’nın hamisi olduğunu iddia etti.

AK Partili Tayyar’ın kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlardan bazıları şöyle: “Uyuşturucudan fuhuşa kadar bir dizi kirli ilişkide adı geçen avukat Sermet Atay, dolaylı olarak bu tweet’ini silmek zorunda kalınca… Beni hedef aldınız, Erk Acarer denilen süzgeçten çamur siyasetine hakaret ettiniz, noktaya getirdiniz, 2014’te Nurdağı Belediye Başkanı seçilen Mehmet Yıldırır benim akrabam değil.”

”Yunus Kaya aday olamayınca AK Parti’ye Naimler köyünde ‘0’ oy geldi, oyların hepsini MHP aldı. Yıldırır’ın görevde olduğu 5 yıl boyunca Yıldırır ve Kaya’nın ortasında sert çalkantılar yaşandı. Kaya’nın hamisi MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’dı. Yunus Kaya ve ekibi Haziran 2018 seçimlerinde listeden çıkarılınca gün doğmuş oldu. Önce Yıldırır’ın adaylığını engellediler, ardından Kaya’yı AK Parti’den belediye meclis üyesi yaptılar. Kaya her yerde ‘Muhittin Taşdoğan beni listeye aldı’ dedi. İlgisini gizlemedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu