Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Seçim Bildirisini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin “Türkiye Yüzyılında Gerçek Belediyecilik” adı altında hazırladığı Seçim Bildirgesini Tanıtma Toplantısına katılıyor.

AK PARTİ KONGRE BİNASI AÇILDI

AK Parti Kongre Merkezi önünde partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partimize yakışır bir yapıya kavuştuk. Buranın partimizin mimari anlayışını yansıtan bir eser olmasını istedik. Kongre binamızın bulunduğu ortamdaki uyum. Binamız her anlamda engelleyici olacak şekilde tasarlandı. Artık siyaset akademisi gibi eğitimler veriliyor.” “Toplumumuzun farklı kesimleriyle toplantılarımızı burada yapabileceğiz. Burada yapacağımız faaliyetlerle kongre merkezinin hakkını vermeye çalışacağız. Burada daha çok kardeşlerimize sahip çıkacağız. Daha da güçleneceğiz. Birlik ve beraberlik ruhu var” dedi.

AK PARTİ SEÇİM AÇIKLAMASI AÇIKLANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi’nde düzenlenecek programda Seçim Bildirisini açıklayacak.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Aslında her seçim yeni bir tarihin, yeni bir sürecin başlangıç ​​noktasıdır.

Geçmişte seçimler açık oy ve kapalı sayımla yapılıyordu. Demokrat Parti’nin iktidara geldiği 1950 yılı, ülkemizin gerçek anlamda demokrasiye geçiş tarihidir. Daha önce darbe anayasalarında adı geçen cumhurbaşkanı, ilk kez 2014 yılında halkın iradesiyle seçilmişti.

Yaşadığımız darbelere ve demokrasiyi askıya alma çabalarına rağmen milletimiz, milli irade bayrağını yeniden yükseltmiştir.

31 Mart’ta bu sınavdan yine başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Sorun belediye başkanlarının çoğunu kazanmak değil. Ülkemizi dünyada hak ettiği yere getirme çabamızda bize güç verecektir.

Biz vatana ve millete hizmet yolculuğuna 30 yıl önce belediyelerde başlamış bir ekibiz. İktidara geldikten sonra vatanın her köşesine eser ve hizmet götürdük. Önce 2023 hedeflerimiz, ardından Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğimizi inşa ettik.

Detaylar geliyor..

 

korkutajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu