Haber

MHP’den işçileri yakan kaçak maden sahibinin ‘kovuldu’ açıklaması

ANKARA– MHP Kümelenme Genel Başkan Yardımcısı Erkan Akçay, Zonguldak’ta kaçak maden ocağında çalışan Afgan madencinin yakılması olayında tutuklanan MHP belde liderinin ‘olaydan kısa süre önce görevden alındığını’ duyurdu.

Meclis Genel Kurulunda konuşan HEDEP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Zonguldak’ta yakılarak öldürülen 3 çocuk babası Vezir Muhammed Nourtani’nin eşinin “Adalet istiyorum” sözlerini hatırlatarak, “Adalet istiyorum” dedi. Ruhsatsız maden var, jandarma madeni kapatmış ama sahibi kaçak. “Çökmede bir işçi ölüyor ve maden sahibi delilleri karartmak için üzerine akaryakıt döküp yakıyor, kabahatleri de ekliyor. Biri MHP İlçe Başkanı, 2 kişiyle birlikte tutuklandı. Sorun çözüldü mü? Bu yolsuzluk nereye kadar gidecek? Şiddetle kınıyoruz” dedi.

MHP Kümelenme Başkanvekili Erkan Akçay, bu iddia üzerine il başkanıyla görüştüğünü belirterek, “İlçe başkanı değildi, belde başkanıydı ve bu olaydan 10-15 gün önce de hemen görevden alınmıştı. alkollüyken araç kullanarak kamu görevlisine direnme suçunu işledi, yani bu olaydan ihraç edildi.” “önceden” dedi.

Akçay, bu kadar vahim bir tartışmanın muhatabı hakkında, özellikle hata yapması halinde, görevi, unvanı, durumu ne olursa olsun yargının karar vereceğini kaydetti. (DUVAR)

haber-manyas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu