Haber

Naci Görür’den Adana için kritik deprem uyarısı! “Stres aktarmış olabilir”

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından deprem iddialarıyla dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, paylaşımlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Özellikle Kahramanmaraş depreminin ardından İstanbul depremiyle ilgili tahminleriyle adından söz ettiren Naci Görür, twitter hesabından sık sık uyarılarda bulunuyor.

prof. Dr. Naci Görür, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tüm dikkatleri bir kez daha üzerine çekmeyi başardı.

Naci Görür, sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:

“Arkadaşlar Adana’ya hep soruluyor. Herkes aynı şeyi tekrar tekrar soruyor. Endişelerinizi anlıyorum ama mümkün olduğunca insanımızın yararına olacak konulara odaklanalım ve onlara yol gösterelim.

Kahramanmaraş’ta 7,5 büyüklüğünde deprem üreten Sürgü fayı kırılırken batı-güneybatı uzantısı olan Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam eder.

DAF’ın Kahramanmaraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan bölgelerinde şubeleri bulunmaktadır. Maraş ve Gaziantep sarsıntılarının gerilimi bu kollara aktarmış olabileceği konusunda yönetimleri uyardık. Amaç gerçek işler yapmak, yerleşim yerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmek.

Bilim durumun ne olduğunu, ne istediğimizi söyler, güzelliğimize neyin gittiğini değil. Lütfen insanları suçlamayalım, onların söylemediklerini söylüyormuş gibi yapmayalım, bunları politize etmeyelim. Halkımızın ve yöneticilerimizin hep birlikte, sevgiyle destekçisi olalım.”

konak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu