Haber

Turkcell Hisseleri Seçim Gecesi Alacaklarıyla Kesildi

Seçim ortamı tüm gündemi ele geçirdi. Yaşlılar bu kadar gergin ve kritik bir seçim ortamını uzun zamandır hatırlamıyor. Son yıllarda sorunlu olan ve uzun süredir gündeme ve siyasete bu kadar bağımlı olmayan piyasalarda her haber fiyatlanmaya başlandı. Turkcell hisseleri seçim gecesi tartışmalarıyla kesildi.

Gazeteci Alican Uludağ, Twitter hesabından bir gönderi paylaştı. Paylaşıma göre Türkiye’nin telekomünikasyon devlerinden Turkcell, seçim gecesine özel tedbirler almıştı.

İç yazışma görüntülerini de paylaşan Uludağ’ın bu tartışmasının ardından Turkcell paylaşımları çakıldı.

İlk tepkinin ardından alımlarla birlikte hisseler yatay seyretti ve ardından düşüş yüzde 5’i geçince devre kesildi.

Dün günü 35,92’de tamamlayan hisseler bugün açılışta sınırlı da olsa yükselişe geçerken, haber üzerine düşüş 34,20’ye ulaştı.

Sürece sürekli orta verilerek 15 dakika boyunca tek fiyattan emir toplanmaya başlandı. Hisseler öğle saatlerinde yüzde 5’in üzerinde değer kaybıyla 33,96’dan işlem görmeye devam ediyor.

Turkcell’den yapılan açıklamada, bunun sıradan bir “teknik altyapı çalışması” olduğu belirtildi.

Turkcell CEO’su Murat Erkan, Halktv’ye yaptığı açıklamada, ‘İnsanlar plazaya girmezse internet veya telefon bağlantısı kesilir mi? Plazayı kapatmasak bile internet kesintiye uğrayabilir ve yavaşlayabilir. Alt yapı ile ilgili teknik ekibimiz 2 gün ofiste çalışacaktır.’ söz konusu.

VPN bağlantısının kendi iç ağlarına bağlantı anlamına geldiğini belirten CEO, teknik çalışmada dışarıdan erişim olmaması gerektiğini, Turkcell’in Türkiye’de interneti tek başına sağlamadığını belirterek, ‘Çok iddialı bir cümle ama Turkcell internet çökmez’ diyerek, ‘Biz bu tercihin tarafı değiliz’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu