Haber

Diyarbakır Lice’de 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Lice’de yürütülen ‘Eren Huzur Bahar Yaz Harekatı’ kapsamında 3 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, ‘Eren Huzur Bahar Yaz-1 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Operasyonu’ kapsamında Diyarbakır’ın Lice Gönen İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensubunun daha silahlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi. İçişleri Bakanlığı’nın operasyona ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Lice Gönen İlçesi kırsalında J-SİHA, ANKA-S ve Atak Taarruz helikopterlerinin takviye kuvvetleriyle 3 Haziran’da gerçekleştirilen Eren Huzur Bahar Yaz-1 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan operasyonu. Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Muhafızlarının katıldığı istihbarata dayalı noktasal operasyon kapsamında 1 adet M-16 P.Tf.2 ile birlikte 3 terörist etkisiz hale getirildi. Kalaşnikof PT kararlılıkla devam ediyor.”

“29 Ekim 2023’te Türkiye dağlarında tek bir terörist bırakmayacağız”

Operasyonu sosyal medya hesabından değerlendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “29 Ekim 2023’te Türkiye dağlarında tek bir terörist bırakmayacağız. Diyarbakır Lice kırsalında J-SİHA, ANKA ve ATAK Taarruz Helikopterlerinin takviyesiyle yapılan operasyonda PKK’lı terörist 1 adet M-16 ve 2 adet Kalaşnikof silahıyla ölü olarak yakalanmıştır. Kahraman Jandarma ve korucularımızı tebrik ederiz” dedi. – ANKARA

havranajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu