Haber

Kocaeli’de o iddialar incelendi… İnşaattan İzmit Belediyesi sorumlu.

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi İmar İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan incelemede, söz konusu yapılaşmanın “İzmit Mahallesi Turgut Mahallesi Nejat Yüksel Sokak No:21” adresinde yer aldığı belirlendi. “.

büyükşehir grupları tarafından ” İnşası devam eden inşaatın temel imalatında kirişler toprakla doldurulmakta, kolon sürgünleri bırakılmamakta, kolonlar yerinde kalmamakta ve müteahhit uyarılmasına rağmen inşaat devam etmektedir.Tezlerin yerinde incelendiği ve inşaat alanının fotoğraflandığı belirtilirken, yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda inşaat alanının sorumluluğunun ilçe belediyesinde olduğu belirlendi. ilgili mevzuat.

Açıklamada, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şikayet konusu yapının mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde incelenerek gerekli işlemlerin yapılması ve sonucun verilmesi gerektiği konusunda 09.03.2023 tarihinde İzmit Belediyesi’ne bilgi vermiştir. 6216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 11. maddesi hükümleri gereğince Büyükşehir Belediyesi’ne 2681979 sayılı resmi yazı gönderilmiştir.

Açıklamada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Marmara’yı etkilemesi beklenen olası deprem felaketinden kentin en az etkilenmesi için projeler ürettiği, Kocaeli kentinin afetlere hazır ve dayanıklı olması için çalıştığı da kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu